19.03.2024

V Krškem najboljši Rus Laguta, Ivačič peti

Objavljeno: Četrtek, 02.05.2019    Rubrika: Speedway Redakcija

Utrinek iz razburljive desete vožnje, ko je bil Denis Štojs še pred Maticem Ivačičem

Praznični prvomajski večer je na stadion Matije Gubca v Krškem privabil lepo število ljubiteljev speedwaya, ki so spremljali kvalifikacije za evropsko prvenstvo posameznikov - skupino 4. Med 16 speedwayisti na štartni listi sta bila tudi dva domača aduta, člana AMD Krško, Matic Ivačič in Denis Štojs, ki pa se jima ni uspelo prebiti v finale kvalifikacij za letošnje EP.

Gledalci so bili priče nekaterim zelo razburljivim vožnjam, pri čemer velja omeniti deseto, ko sta bila na štartu oba slovenska predstavnika, ki sta uprizorila pravi dvoboj za zmago, ki jo je na koncu tik pred ciljem odnesel Ivačič, potem ko je Štojs vodil večji del vožnje. V šestnajsti vožnji je Štojs padel, krivec je bil Čeh Zdenek Simota, ki je bil diskvalificiran, v ponovljenem štartu s tremi vozniki pa je krški speedwayist po lastni napaki odstopil.

Štart predzadnje vožnje (Ivačič z modro čelado)

Ivačič je po petih odpeljanih vožnjah zbral 11 točk (ena zmaga in štiri druga mesta) in bil skupno tretji, Štojs pa sedem (tri druga mesta, eno tretje in odstop). Za slednjega je bila s končnim 11. mestom dirka končana, Ivačič pa se je v predzadnji, 21. vožnji, ki so jo poimenovali 'zadnja priložnost', pomeril še z Nemcem Kevinom Wölbertom, Poljakom Kacperjem Woryno in Dancem Bjarnejem Pedersenom za uvrstitev v finalno 22. vožnjo, v katero sta že bila uvrščena najboljša po 20 odpeljanih vožnjah, Rusa Grigory Laguta in Sergey Logachev. Ivačič je bil žal prekratek in je z osvojenim tretjim mestom v tej vožnji na dirki končal kot peti. V finalu, kjer so štela prva tri mesta, ki so vodila v finale kvalifikacij za EP, so se nato pomerili oba Rusa ter Poljak Woryna in Danec Pedersen. Že kmalu po štartu je bilo jasno, da bo dirko v Krškem dobil ta večer nepremagljivi Laguta (šest štartov in prav toliko zmag), drugi je bil na koncu poljski dirkač, tretji Logachev, najkrajšo pa je potegnil danski speedwayist, ki je zaenkrat samo rezerva na finalu kvalifikacij za EP posameznikov.

Podelitev najboljšim trem na dirki v Krškem

Naslednja dirka na krškem ovalu bo 1. junija, ko bo potekala dirka za VN Slovenije, druga dirka sezone najelitnejšega tekmovanja Speedway Grand Prix 2019.