Časopis za pokrajino Posavje
13.05.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Želja kandidatke za poslanko Milene Vranetič je vračati podeželju vrednote Slovenije

Objavljeno: Torek, 03.03.2026    Rubrika: Volitve v DZ RS Redakcija
DSC_8228

Z leve: predsednik OO N.Si Brežice Domen Preskar, Franc Bogovič, Milena Vranetič in Jernej Vrtovec

Med kandidatkami za poslanko je tudi Milena Vranetič na skupni listi N.Si, SLS in Fokus Marka Lotriča, ki kandidira v VO Brežice in se je v Mestni hiši Brežice predstavila minulo soboto.

V Podgorju pri Pišecah rojena 65-letna Vranetič, ki živi v Kapelah, kandidira, ker verjame v ljudi, kot pravi: »Ker verjamem, da si večina med nami – ne glede na to, koga smo volili včeraj – želi preproste in poštene stvari: da je delo vrednota, tudi na podeželju; da pravila veljajo za vse enako; da država pomaga, ne ovira; da prihodnost naših otrok ne bo žrtev napačnih odločitev.« Dodaja, da verjame, da si Slovenija zasluži več kot zmedo, razdeljenost in nazadovanje. S kandidaturo želi prispevati »vsaj drobtinice« k uresničevanju svojih ciljev, če bo izvoljena, pa tudi »rezino«. Vse od osnovne šole je vpeta v prostovoljstvo, predvsem na področju turizma. Že vrsto let je močno aktivna v TD Kapele in OTZ Brežice, že 30 let je dejavna tudi v Turistični zvezi Slovenije (TZS), prav tako ima desetletne izkušnje iz podjetništva. »Moj adut življenja, naj pogledam v službah ali doma v družini, je v prostovoljstvu. To je podlaga, da so moje številne ideje padle na plodna tla, ker so realne, dosegljive in sem v njih sama vpeta vse do realizacije,« izpostavlja. Ob tem omeni primer Jovsov v turistične namene in ajdov kolač, od ohranjanja te kulinarične posebnosti Bizeljskega do vsakoletnega ocenjevanja in trženja produkta. Poudarja, da zanjo beseda šteje in delo velja.
DSC_8236

Njen adut življenja, kot pravi Vranetič, je v prostovoljstvu.


Njena želja je, kot še dodaja, da se podeželje ohranja in vračati le-temu vrednote Slovenije, omogočiti pogoje za življenje in ohranjanje mladih, npr. z brezplačnim vrtcem, »s tem tudi ustvarimo pogoje, da starejši z dostojno oskrbo dočakajo lepa leta na svojem zasluženem domu«. Po njenem podjetnik oz. podjetje za normalno delovanje rabi stabilne pogoje, posledično je zadovoljen tudi delavec, kar podjetju daje prednost, varnost, stabilnost in razvoj. »Trenutno je tako, da si po eni strani dodatno pripeljemo delavce v Slovenijo, po drugi pa so socialni transferji skoraj tako visoki kot minimalne plače,« pravi Vranetič, ki bi se zavzemala tudi za razvoj podjetništva na podeželju, »a ne na račun podeželja«, pri čemer omenja osebno dopolnilno delo, ki je po njenem preveč nadzorovano in zahteva preveč birokracije.

Za svoje delovanje je Vranetič, ki je upokojenka, prejela tudi že kar nekaj državnih priznanj, med drugim leta 2023 plaketo Državnega sveta za delo na področju turizma in okolja, lani pa posebno priznanje ob 120-letnici TZS za delovanje na društvenem področju.

Njeno kandidaturo sta s prisotnostjo podprla predsednik Nove Slovenije Jernej Vrtovec in nekdanji evropski poslanec Franc Bogovič (SLS), oba sta prepričana, da imajo v Brežicah zelo dobro in prepoznavno kandidatko, ki se bo znala povezovati, zato verjameta, da bodo v tem volilnem okraju dosegli zelo dober rezultat. »Naša skupna lista mora doseči rezultat nad 10 %, kar bo porok za novo razvojno desnosredinsko koalicijo,« je izjavil Vrtovec, Bogovič pa ga je dopolnil, da bi znala biti ravno skupna lista ključna pri sestavi koalicije.

R. R.
« Nazaj na seznam
»

ne spreglejte